European Academy of Health and Beauty
Europejska Akademia Zdrowia i Urody

ul. Wesola 52
kod pocztowy 25-353 Kielce, Polen
Tel.: +48 (0) 41 341 51 25
Fax: +48 (0) 41 341 51 25
E-Mail: office@europeanacademy.pl
Wiecej pytan?

Kielce
+48 (0) 41 341 51 25

Terminy
Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Artykuł z niemieckiej gazety FBuE

Jubileusz 10-lecia istnienia Europejskiej Akademii Zdrowia i Urody w Kielcach

 

Napisany przez panią Petrę Witt artykuł został opublikowany w listopadowym wydaniu niemieckiej gazety FBuE – Freie Bildung und Erziehung.

 

Dziesięć lat temu Grupa Praeha założyła w Kielcach Policealną Szkolę Zawodową kształcącą na kierunkach związanych ze zdrowiem. Kielce to miasto liczące ok. 200.000 mieszkańców, leżące  pomiędzy Warszawą a Krakowem. Swoją działalność szkoła rozpoczęła uruchamiając kierunek kosmetyczny w maju 2005 roku, który został ogłoszony rokiem przyjaźni niemiecko-polskiej.  Od tego czasu szkoła wzbogaciła swoją ofertę kształcenia o nowe kierunki: fryzjerstwo, BHP, masaż. Nauka na tych kierunkach trwa maksymalnie dwa lata i kończy się egzaminem państwowym. Europejska Akademia Zdrowia i Urody w Kielcach jest szkołą niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej. W szkole realizowany jest program nauczania zgodny w wymogami MEN wzbogacony o dodatkowe kursy, co sprawia, że oferta placówki jest atrakcyjna na lokalnym rynku.

 

Dnia 12 września 2015 w nowoczesnym budynku Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kiecach odbyła się uroczystość jubileuszu10-lecia istnienia Policealnej Szkoły Zawodowej Europejskiej Akademii Zdrowia i Urody w Kielcach.

Jak, co roku w tym czasie w  naszej placówce przebywały uczennice z niemieckiej szkoły kosmetycznej Anny Herrmann z Kerpen, które również uczestniczyły w obchodach naszej uroczystości pod opieką nauczyciela pani Renate Raptis. Przebywając w Kielcach brały udział  w profesjonalnym kursie stylizacji paznokci.

Po uroczystych przedmowach kierownictwa szkoły, pani prezes Petry Witt, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach oraz Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach przedstawiono prezentację na temat historii powstania, najważniejszych wydarzeń oraz oferty szkoły związanej z Grupą Praeha.

Po zakończeniu części oficjalnej przedstawiono specjalnego gościa panią Malu Wilz, która  specjalnie na naszą uroczystość przyjechała z Aachen. Pani Wilz jest światowej sławy wizażystką, wielokrotnie nagradzaną w dziedzinie kosmetologii i wizażu.

Pani Wilz wykonała dwa pokazowe makijaże: makijaż naturalny z kamuflarzem oraz makijaż na wielkie wyjście. Po zakończonym pokazie p. Wilz odpowiedziała na wszystkie pytania gości.

Na koniec zaproszono wszystkich na mały poczęstunek, podczas którego był czas na rozmowy i podzielenie się wrażeniami.

Wróć